Jak zvládnout manažerské účetnictví 1MU305

Obecné rady pro zvládnutí tohoto řekl bych náročného předmětu:

  1. Není nutné chodit na přednášky, ale pokud na ně chodit nebudete, je nutné si přečíst učebnici. Znalosti z učebnice se vám budou hodit jak u závěrečného testu, tak u ústní zkoušky.
  2. Vždy choďte na cvičení. Když říkám vždy, opravdu myslím vždy. Je bodovaná aktivita na cvičení a většinou bývá půl bodu za účast. Vzhledem k tomu, že jich potřebujete 5, abyste byli připuštění k závěrečnému testu a bývá 10 bodovaných cvičení, stačí jen prezence ke splnění tohoto požadavku. Dále se tam počítají příklady ze cvičebnice a to je vždy potřeba.
  3. Počítejte. Počítejte na cvičení, počítejte příklady doma. Stáhněte si příklady z minulých let a ty počítejte taky.
  4. Když už uděláte závěrečný test, máte skoro vyhráno. Stačí polovina bodů, ale to není zase tak málo, jak se může zdát. Pravidělně se body přidávají, aby testem prošlo alespoň 80% studentů. U testu dávejte hlavně pozor na to, do které tabulky se díváte. Většinou ja zadaných víc údajů, než je potřeba a je velmi snadné se přehlédnout.
  5. Příprava na závěrečnou ústní zkoušku už není tak složitá jako na test. Už nic nepočítáte, nic vás nemate. A zkoušející málokdy vyhazují od ústní zkoušky, když už jste se dostali až tam.

Přeji hodně štěstí při ukončování tohoto předmětu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *